İzmir Ticaret Odası & İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı & İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Ortak Eğitim Programları

İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı, İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (EKOSEM) ve İzmir Ticaret Odası arasında yapılan üçlü protokol çerçevesinde çok geniş bir yelpazede eğitim faaliyetleri yürütülmektedir. Firmalara kalifiye eleman sağlamak ve personel altyapılarını güçlendirmek yanında genç nüfusun istihdam olanaklarını geliştirmek amacıyla sunulan eğitimlerimiz kendini geliştirmek isteyen, geleceğine yatırım yapmak isteyen tüm katılımcılara açık olarak düzenlenmektedir.

Vakfımızın yeri olan İzmir Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Balkaner İş Hanı 4. katında yeni inşa edilen 3 adet eğitim salonunda yürütülmekte olan eğitim içeriklerinin oluşturulması ve konuyla ilgili uzman eğitimcilerin sağlanması konusunda İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi –EKOSEM ile işbirliği yapılmaktadır.

Hazırlanan programlar kısa veya uzun süreli olarak tasarlanmaktadır. İlerleyen tarihlerde konular çeşitlendirilerek; daha geniş kapsamlı eğitim organizasyonları yapılması hedeflenmektedir. Kişisel gelişim ve formasyon eğitimleri yanında meslek edindirmeye yönelik eğitimlerin de düzenlenmesi amaçlanmaktadır. Yürütülmekte olan eğitim programlarından bazıları aşağıda yer almaktadır.

 1. Dış Ticaret Uzmanlık Sertifika Programı
 2. Uluslararası Ticaret İngilizcesi
 3. 3 Oyun Çatışma Yönetimi Eğitimi
 4. Lojistik Yönetimi Eğitimi
 5. İhracat Uygulama Elemanı Yetiştirme
 6. İhracatta Fiyatlandırma Eğitimi
 7. KOSGEB Proje Hazırlama Eğitimi
 8. Diksiyon, Etkili Konuşma ve İletişim Becerileri Eğitimi
 9. "Hata Üzerine Çeşitlemeler" - Müzikal Konferans
 10. Gayrimenkul Danışmanlığı Uzmanlık Sertifika Programı
 11. İkna Anahtarı Eğitimi
 12. Nasıl dinozor olunur? Değişim yönetimi
 13. E-Ticaret Eğitimi
 14. Sosyal Güvenlik ve İş Hukuku
 15. Yaratıcı Satış Ve Pazarlama Teknikleri
 16. Yaşam Koçluğu Eğitim Programı
 17. Zaman Yönetimi Eğitimi
 18. Anlayarak Hızlı Okuma
 19. Fuar Katılımı Strateji Ve Uygulamaları Eğitimi
 20. İhracatçılar İçin Lojistik Eğitimi
 21. İlişkisel Pazarlama İle Müşteri Sadakati Oluşturma Eğitim Programı
 22. Uluslararası Tedarik Ve İthalat
 23. Marka Yönetimi Ve Markalaşma
 24. Ödeme Şekilleri Ve Tahsilat Risklerini Minimize Etme
 25. Uluslararası Pazarda Müşteri Bulma Teknikleri


Vakfımız tarafından düzenlenen eğitim bilgilerine İzmir Ticaret Odasının web sayfası http://www.izto.org.tr/IZTO/TC/Duyuru-Etkinlik/egitim/ (eğitimler) linkinden erişilebilmekte ve katılımcılar eğitim başvurularını web sitemizden online olarak yapabilmektedir.