SAĞLIK FAALİYETLERİ


Hastalara, gençlere ve yaşlılara yönelik seminerler ve bilgilendirme toplantıları düzenleyen İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı, 1995 yılında hastane koşullarında toplu sünnetler düzenleyerek Türkiye'de bir ilke imza atmıştır.

İlimiz gençliğini ve ailelerini uyuşturucu tehlikesi karşısında bilinçlendirmek, İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı'nın sosyal etkinliklerinin öncelikli çalışmaları arasında yer almaktadır. Bu kapsamda EGEBAM'a destek verilerek, 320 bin gence koruma ve bilgilendirme yönünde hizmet verilmiştir.

Hayırsever üyemiz Süleyman Taştekin' in sağladığı 4 katlı binada hizmet veren Süleyman Taştekin Semt Polikliniği'nin tüm tıbbi gereksinimleri ve diğer ihtiyaçları İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından sağlanmaktadır.Polikliniğimiz  Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlıdır. Hekim ve hemşire kadrosu hastanece karşılanmaktadır.


EGEBAM EÜ Çocuk ve Ergen Alkol Madde Bağımlılığı Araştırma ve Uygulama Merkezi

İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı, İzmir Valiliği önderliğinde kurulan çocuk ve ergenlerde uçucu-uyuşturucu bağımlılığıyla savaşım projesi kapsamındaki EÜ Çocuk ve Ergen Alkol Madde Bağımlılığı Araştırma ve Uygulama Merkezi'ne (EGEBAM) kuruluşundan itibaren destek vermektedir. İlk başvuran hastaların tanı ve tedavisi, taburculuk sonrası izlem, ailelere danışmanlık gibi hizmetler veren EGEBAM'a desteklerini sürdüren vakfımız, merkezin web sitesinin yapımının yanı sıra maddi kaynak oluşturulması gibi konulara önem vermektedir. Devamı

Süleyman Taştekin Semt Polikliniği

Hayırsever İnsan Süleyman Taştekin'in büyük katkıları ile İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından 1994 yılında kurulan "İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı Süleyman Taştekin Semt Polikliniği" vakfımızca 2005 yılında yenilenerek halkımızın hizmetine açılmıştır. Devamı